Filiálna terapia

Filiálna terapia je kurz rodičovských zručností, ktorý sa zameriava na zlepšenie vzťahu medzi rodičmi a deťmi. Pre mňa osobne je čarovná práve tým. Počas kurzu nie je najdôležitejší nácvik zručností, i keď je na kurze prítomný. Najdôležitejšie je budovanie vzťahu rodiča s dieťaťom. V tom kurz považujem za iný oproti klasickým kurzom rodičovských zručností. Autorom ponúkaného modelu Filiálnej terapie je Garry Landreth.  Za jeho tvorbu získal ocenenie Best Practices in Parent/Family Education Award.

Aktuálne

Momentálne prebieha prihlasovanie na on-line formu kurzu cez aplikáciu Skype. 

Piatky v čase od 8:30 do 10:30 (3 miesta voľné)

začíname 11.12.2020 a končíme 26.2.2021

10 stretnutí: 11.12, 18.12, 8.1, 15.1, 22.1, 29.1, 5.2, 12.2, 19.2, 26.2

Štvrtky v čase od 17:00 - 19:00 (obsadené)

začíname 10.12.2020 a končíme 24.2.2021
10 stretnutí: 10.12, 17.12, 7.1, 14.1, 21.1, 28.1, 4.2, 11.2, 18.2, 25.2

Pre koho?

Kurz filiálnej terapie je určený rodičom detí vo veku od 3 - 10 rokov:

 • ktorých znepokojuje správanie detí,
 • ktorých znepokojujú emocionálne prejavy detí,
 • ktorí chcú pomôcť svojmu dieťaťu prekonať ťažké obdobie,
 • ktorí chcú menej kričať na svoje deti,
 • ktorí chcú mať jednoducho lepší vzťah so svojimi deťmi.

Čo môžete získať?

Počas 10 týždňov sa budeme venovať rozvoju rodičovských zručností. Predstavíme si rôzne témy ako napríklad:

 • empatia a jej vyjadrenie
 • zadávanie hraníc,
 • posilňovanie sebavedomia dieťaťa.

Na našich stretnutiach sa budeme veľa rozprávať o tom, ako to máte doma. Budeme si trénovať nové zručnosti na Vašich situáciách. Nové zručnosti si budete skúšať najskôr počas hrových polhodiniek a neskôr aj mimo nich. Budete mať čas, aby sa vám dostali pod kožu.

Verím, že na konci kurzu budete iní/iné. Vďaka hrovým polhodinkám sa nezmení len Vaše dieťa, ale zmeníte sa aj Vy. Verím, že sa nie len naučíte novým zručnostiam, ale najmä, že sa naučíte nazerať na svoje dieťa novým spôsobom. Verím tomu vďaka osobnému zážitku. Filiálna terapia mi mení vzťah s mojimi deťmi a zmenila vzťah môjho manžela k našim deťom. To, čo ako rodina prežívame, Vám s radosťou odovzdám.

Výhodou kurzu je aj to, že jeho ukončením nič nekončí. Rodičia, ktorí kurz ukončili, majú možnosť stretávať sa naďalej párkrát do roka na "Stretávke". Je to stretnutie, kde rozoberáme výchovné situácie alebo sa venujeme výchovným témam, ktoré rodičia aktuálne doma riešia.

Organizačné informácie a cena


 • 200€ (možnosť platby na splátky),
 • v cene 10 stretnutí a manuál,
 • storno podmienky: v prípade, ak si za seba nájdete náhradníčku/náhradníka neplatíte storno poplatky. Vyhradzujem si právo na úhradu 50% z ceny v prípade odhlásenia sa z kurzu v čase menej ako 10 dní od začatia kurzu a plnú sumu v prípade odhlásenia v čase menej ako 9 dní . Toto právo si neuplatňujem automaticky, ale len v prípade, ak v dôsledku odhlásenia bude ohrozená realizácia kurzu.

Ako to prebieha?

 • kurz prebieha v skupinke max. 5 rodičov,
 • realizujem 3 formy kurzu:
 • 10 osobných stretnutí 1x týždenne na 2 hod,
 • 5 sobotných doobedí 1x za 2 týždne,
 • on-line forma kurzu cez aplikáciu Zoom - 10 stretnutí 1x týždenne na 2 hodiny.
 • počas kurzu budete doma so svojim dieťaťom realizovať tzv. hrové polhodinky raz za týždeň, ktoré si nahrávate. Na hrových polhodinkách sa budete učiť využívať terapeutický potenciál hry. Vaše nahrávky slúžia na získanie priamej spätnej väzby odo mňa i od rodičov v kurze.
 • počas stretnutí sa budeme učiť základným rodičovským zručnostiam.

Slovami rodičov

Prihlásila som sa kvôli tomu, že som videla problémy pri výchove a v správaní mojich detí. Počas kurzu som objavila ich pozitívne stránky a radosť zo spoločného času. Naučila som sa viacero praktických metód, ktoré uplatňujem v každodennom živote a som za to veľmi vďačná. Stálo to za to.

Alena

Kurz určite odporúčam všetkým rodičom, ktorým záleží na kvalite svojho vzťahu s dieťaťom. Kurz rozvíja zručnosti a schopnosti riešiť každodenné výzvy, ktoré krásny život s deťmi prináša. Veľmi oceňujem reálnosť ukážkových situácií a naučenie sa ako ich zvládnuť. Kurz mi bude nápomocný v našom každodennom živote. Bolo to úžasné, ďakujem!

Petra

Počas kurzu som sa začala sústrediť na to dobré, čo spolu so synom máme. Predtým som syna veľa vnímala cez jeho problémy. Keď som s tým prestala, syn začal cítiť tú zmenu. Prestal si hovoriť "nedokážem to", prestal sa vyhrážať "vyskočím z okna"... stal sa spokojnejším.

Renáta

Kurz určite odporúčam všetkým, ktorí potrebujú znovuobjaviť vzťah so svojim dieťaťom. Postupnými krokmi nás Soňa previedla od hraníc, cez oceňovanie až po budovanie sebavedomia našich detí. Získala som zručnosti, ktoré doma priniesli väčšiu pohodu. Úžasné sú Sonine vsuvky z jej rodinného života, jej humor aj schopnosť vytvoriť príjemnú a podporujúcu atmosféru. Ďakujem, som rada, že som sa na to dala.

Dominika

Zachytené okamihy

Mám záujem

vyplnením formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov