Rodičovské konzultácie

Konzultácie pre rodičov predstavujú možnosť na zodpovedanie Vašich otázok týkajúcich sa  výchovy a učenia sa. Ich individuálne zameranie umožňuje reflektovať špecifiká Vašej rodiny. Zameriavam sa aj na špecifiká výchovy detí s poruchami pozornosti (ADHD/ADD) a učenia.

Konzultácia v oblasti výchovných problémov

 Je určená:

 • rodičom, ktorí potrebujú poradiť vo výchovných otázkach (napr.: ako reagovať na detský hnev, ako podporiť bojazlivé dieťa, súrodenecké konflikty),
 • rodičom, ktorý potrebujú zvládnuť záťažové obdobie ( napr.: učenie na nočník, problémy s kakaním, plač v škôlke ),
 • rodičom, ktorý sa chcú pripraviť na náročnejšie obdobie (napr.: ako prežiť obdobie vzdoru, príprava na škôlku, príprava na príchod súrodenca, strach z lekárov),
 • služba je dostupná aj on-line,
 • rodičom detí s ADHD/ADD či poruchami pozornosti,
 • Cena: 40€/ 90 min (v prípade objednania si 4 stretnutí naraz sa cena znižuje na 30€/ 90 min)

Poznáte to. Stretnete sa s nejakou kamarátkou a rozprávate sa o tom, čo Vás pri výchove trápi. Rozhovory na tému "Neviem si rady s...." alebo "Neviem, čo mám robiť keď...." sú nevyčerpateľné. Moje dieťa sa nechce vzdať plienky, moje dieťa je moc úzkostlivé, moje dieťa nechce jesť, moje dieťa sa bojí lekára, moje dieťa nechce ísť do škôlky, moje dieťa má strašné záchvaty plaču a tak ďalej a tak ďalej.


Výchova detí s poruchou pozornosti či učenia je náročnejšia. Rodičia musia čeliť mnohým výchovným výzvam. Častými témami sú zvládnutie nepozornosti, impulzívnosti či nízkeho sebavedomia alebo zvyšovanie motivácie.

Vyskúšajte konzultáciu a majte výchovu vo svojich rukách.

Konzultácie v oblasti porúch učenia a pozornosti

Konzultácia. Je určená:

 • rodičom detí s poruchami učenia, ktorí potrebujú poradiť v otázkach učenia sa (napr.: ako robiť domáce úlohy ),

 • rodičom detí s poruchou pozornosti ( napr.: ako ovplyvňuje strava pozornosť, ako zladiť denný režim, komunikácia s dieťaťom s poruchou pozornosti),

 • rodičom detí, ktoré vykazujú varovné signály porúch učenia a pozornosti (napr.: čo môžem ako rodič spraviť, ako dieťa rozvíjať),

 • služba je dostupná aj on-line,

 • cena: 30€/ 60 min

Často sa stáva, že po tom, ako sa stanoví diagnóza poruchy učenia alebo pozornosti, rodič ostáva s problémom sám. Má v hlave mnoho otázok a nejasností. Často stačí nájsť odpoveď len na jednoduché otázky, aby sa doma veľa zmenilo.


Konzultácie neposkytujeme v oblasti legislatívnych noriem (napr.: môže dieťa s poruchou učenia prepadnúť?) a medicínskeho charakteru (napr.: o účinku liekov).

V prípade záujmu ma kontaktujte

Čo hovoria rodičia

Konzultácia v oblasti výchovných problémov

"Kvôli komplikáciám v zdravotnom stave k Vám už nemôžem dochádzať. Ale rada by som Vám povedala, že po tej jednej konzultácii som konečne našla porozumenie."

Marianna, mama 3 ročného chlapca

Mgr. Soňa Pekarovičová

0904 373 316