Sila hnevu
Zážitkový víkend o detskom hneve

Termíny v roku 2019:

Je vhodný pre rodičov, ktorí:

 • majú deti vo veku od 2 - 9 rokov,
 • majú pocit, že hnev detí ich dostáva mimo kontrolu,
 • chceli by na detský hnev reagovať novým spôsobom,
 • chceli by vedieť uľaviť deťom pri prežívaní hnevu,
 • ohľadom hnevu svojho dieťaťa prežívajú obavy,
 • sa chcú viac dozvedieť o vlastnom prežívaní.

Základné informácie

Kurz prebieha formou víkendového stretnutia 

 • piatok 17:00 - 20:00
 • sobota 9:00 - 18:00
 • nedeľa 9:00 - 12:30
 1. Zážitky budeme spolu prežívať  v skupine max. 10 ľudí. Kurz sa otvorí pri min. počte 6 záujemcov/záujemkýň.
 2. Cena kurzu je 130€ skorá registrácia (do 5. 11. 2019, 150 € neskorá registrácia. Cenu je možné po dohode uhradiť aj na splátky.

Výhodou skorej registrácie je okrem zvýhodnenej ceny aj zapracovanie Vašich očakávaní do programu.

Storno podmienky: v prípade, ak si za seba nájdete náhradníčku/náhradník a neplatíte storno poplatky. Organizátorky si vyhradzujú právo na úhradu 50% z ceny skorej rezervácie v prípade odhlásenia sa z kurzu v čase menej ako 14 pracovných dní od začatia kurzu (do 8.11.2019). Toto právo si neuplatňujeme automaticky, ale len ak v dôsledku odhlásenia bude ohrozená realizácia kurzu.

Kurz je možné darovať formou darčekovej poukážky.

Kurzom vás budú sprevádzať

Soňa Pekarovičová

Som autorka koncepcie CentrumDys. Profesiou som špeciálna pedagogička. Zameriavam sa na prevenciu porúch učenia, ADHD/ADD a riešenie výchovných a emočných problémov. Vo svojej práci využívam poradenstvo s prvkami Terapie hrou. Pre rodičov som vytvorila koncept pozitívneho rodičovstva, pretože verím, že zmeny v pozitívnom duchu idú ľahšie. Som mama dvojičiek.

Táňa Klempová

Profesiou som psychologička. Skúsenosti som nadobudla najmä počas práce na Linke detskej istoty, v diagnostickom ústave a v detskom domove. Venujem sa zážitkovým formám vzdelávania. Ukončila som dlhodobý výcvik v koncentratívnej pohybovej terapii. Som zapísaná v zozname psychoterapeutov Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti. Som mama dvoch dcér.

Ako kurz prebieha a čo Vám môže priniesť?

Počas víkendu budeme rozvíjať rodičovské zručnosti, aby ste vedeli reagovať na svoje dieťa. Budeme hľadať rešpektujúce odpovede na potreby dieťaťa i Vás. Učiť sa budeme na Vašich každodenných situáciách.

Naše stretnutie bude obohatené o zážitkové vzdelávanie. Zážitok a reflexia pocitov počas aktivít Vás vovedie do témy, čo Vám umožní vzdelávať sa prostredníctvom vlastnej skúsenosti. Zážitok vám pomôže spoznať vlastné pocity, ktoré vo Vás detský hnev vyvoláva. Pomôže Vám to porozumieť, prečo v konkrétnych situáciách s dieťaťom reagujete určitým spôsobom.

Pozrieme sa aj na vývinové aspekty života dieťaťa. Z pohľadu vývinovej psychológie sa zameriame na prejavy detí s cieľom oboznámiť sa s prejavmi detského správania, ktoré sú vývinovo v norme.

Budeme sa učiť uvoľňovať detský hnev pomocou hry. Naučíme sa identifikovať hrové prejavy, kedy dieťa uvoľňuje hnev. Hry môžete využívať počas náročnejších období alebo ako nástroj prevencie častých výbuchov hnevu.

Veľmi sa mi páčila tá vyváženosť. Tánine ponuky plné emócií a Sonine vstupy s konkrétnymi odporúčaniami. Aj to, že bol priestor pre nás mamy, ale bolo to veľa o deťoch. Dobre ste to striedali.

Lucia, mama dvoch chlapcov

Nevedela som, čo si mám predstaviť. Myslela som si, že tie zážitkové hry budú také tie rolové hry... že budeme hrať dieťa, vciťovať sa do neho a tak. Tánine ponuky boli nečakané. Nič podobné som ešte nezažila. Bolo to skvelé.

Kristína, mama syna

Veľmi, veľmi ďakujem za tie konkrétne odporúčania. Uvedomila som si mnoho vecí. Veľmi sa mi páčila tá časť o hre. Pri hre s mojimi chlapcami som cítila, že sa s nimi neviem hrať, pretože sú veľmi siloví a bojoví. Ďakujem za tipy ako využiť počas hry silu.

Lucia, mama dvoch chlapcov

Na Vaše otázky s radosťou odpovieme:

Soňa Pekarovičová:  pekarovicova@centrumdys.sk alebo 0904 373 316

Táňa Klempová 0907 393 846

Chcem sa záväzne prihlásiť

Photo by Jason Rosewell on Unsplash