Hrajte sa s číslami zmysluplne

Sada hmatových kariet s číslami, ktorá podporí prvý záujem dieťaťa o čísla a bude s ním rásť  až do školy

Učte sa efektívnejšie

Karty obsahujú hmatový prvok, ktorý umožňuje efektívnejšie učenie. Zaujme aj najmenšie deti, ktoré javia prvý záujem o číslice okolo tretieho veku života. Vďaka zapojeniu hmatu sa deti vydržia pri kartách dlhšie sústrediť.

Využite karty na maximum

Kúpou kariet to pre mňa nekončí. V blogoch na tejto stránke sa môžete inšpirovať zmysluplnými aktivitami, ktoré podpria prvý detský záujem. Pomôžem vám používať karty správne a využiť ich na maximum.

Odstraňujte ťažkosti pri učení

Karty sú vhodnou didaktickou pomôckou pre deti so špecifickými poruchami učenia sa a pozornosti. Sú vhodné na rozvoj grafomotoriky, poznávania číslic i pri náprave zrkadlového písania. Ku kartám existuje aj videokurz o učení sa s deťmi s poruchou pozornosti.

Hmatové karty lákavé na dotyk

 • karty obsahujú hmatové prvky vďaka, ktorým viete karty využiť viacerými spôsobmi,
 • zapojenie hmatu predlžuje dobu sústredenia pri hre s kartami,
 • vizuálne čisté spracovanie kariet je vhodné pre deti s oslabením zrakového vnímania,
 • hmatové prvky sú usporiadané tak, aby podporovali správne pohyby očí potrebné pre rozvoj písania a čítania,
 • deti sa naučia karty intuitívne používať a vytvoriť si predstavu o číslici, čo je nutný základ pre zvládnutie matematiky v škole,
 • sada kariet obsahuje aj číslicu nula, ktorá vie deťom budovanie predstavy o číslach komplikovať,
 • povrch kariet je upravený, aby sa dalo na ňu písať, tzv. princíp "napíš a zotri",
 • tvar číslice je rovnaký ako v slovenských učebniciach, čo pri dovážaných pomôckach zo zahraničia nie je samozrejmosťou,
 • sú vhodné na nácvik písania číslic 0 -10, pretože obsahujú pomocné body a šípky, ktoré označujú štart a smer písania,
 • bonusová karta obsahuje riadky s pomocnými čiarami - nie len vodorovnými, ale aj zvislými - na podporu nácviku písania nielen číslic, ale aj písmen v prvej triede ZŠ
 • sada obsahuje  12 kariet formátu A5,
 • zabalené v krabičke spolu s whiteboardovou fixkou a so špongiou na zotretie,
 • vymyslené na Slovensku, vytlačené v Českej republike, aby sme znížili uhlíkovú stopu a chránili životné prostredie,
 • gramáž:
 • vhodné od 3 rokov
 • karty ilustrovala Martina Figusch Rozinajová spoluatorka oceneného Školského písma

Ako sa karty časom menili?

Aktivity s kartami popíšem pre vás v blogoch

s kartami pracujem aj ja a tak sa môžem vo svojich blogoch postupne s vami deliť o aktivity, ktoré sa deťom páčia.

Pri práci s rodičmi v CentreDys som si uvedomila ako je ťažké vysvetliť používanie pomôcok, aby sa využil ich celý potenciál. Aj preto som vedela, že vydaním kariet to pre mňa nekončí.  V blogoch nájdete mnoho inšpirácií ako karty používať a ako na rozvoj čiastkových funkcií mozgu potrebných pre učenie.

Reference rodičov, ktorí vyskúšali prototypy

Už dlhšie pracujeme na odstránení zrkadlového písania. Šimon sa s kartami vydržal sústrediť dlhšie. Zapojenie hmatu pri spoznávaní číslic urýchlilo tréning správneho písania. Karty som využila i pri mladšom synovi, ktorého bavili.
Janamama prváčika s poruchou pozornosti a škôlkara
Deti sa potrebujú vecí dotýkať a tieto karty to umožňujú. Páči sa mi, že sa počíta aj s blogmi. Karty sme používali intuitívne a potom som sa nechala viesť Soňou.Po jej odporúčaní, som cítila istotu, že to robím správne. Pre mňa sú karty lepšou alternatívou k pracovným listom.
Katarínamama predškoláka s poruchou pozornosti

Možno chcete získať ešte viac!

Ak patríte medzi rodičov detí s poruchami učenia sa, pozornosti či s poruchou autistického spektra, môžete dostať oveľa viac.

Ku kartám existuje videokurz Učte sa doma s väčšou ľahkosťou. Balík ŠTANDARD obsahuje 10 lekcií o učení sa doma, pracovný zošit a manuál Zmysluplné hry s číslicami.

Ak si teraz objednáte videokurz získate:

 • sadu hmatových kariet a pdf manuál Zmysluplné hry s číslicami
 • videokurz Učte sa doma s väčšou ľahkosťou a pracovné listy k lekciám.

o mne a mojej túžbe vydať karty

Volám sa Soňa Pekarovičová a som špeciálna pedagogička. V CentreDys sa venujem prevencii porúch učenia sa a pozornosti u detí pred nástupom do školy. Počas mojej práce ma veľmi ovplyvnila metóda senzorickej integrácie, ktorá do učenia sa zapája všetky zmysly.

Príbeh kariet sa začal písať, keď moje dvojičky začali prejavovať záujem o čísla približne v ich 2 rokoch. Mala som presnú predstavu, čo by sa mi pre ne páčilo, ale v žiadnom obchode som to nenašla. Tak vznikli prvé karty.

Na karty som si spomenula po otvorení CentraDys, keď som pripravovala deti na nástup do školy. Stali sa mojim verným spoločníkom. Práca s nimi bol jednoduchá aj pre rodičov. Veľa času som strávila vysvetľovaním ako si karty vedia vyrobiť alebo som požičiavala mnou vyrobené sady. Karty obstáli skúšku a myslím si, že dozrel čas, aby rozšírili paletu didaktických kariet a pomôcok. Predobjednávkou mi môžete pomôcť.

Pomôžte mi vydať hmatové karty a kúpte si ich už dnes v predpredajovej cene

už máme 10%

Mojou túžbou je vyzbierať 3000€, aby som mohla vydať karty presne podľa mojich predstáv.

VYZBIERANÝCH

0

Vyzbierané financie využijem na tlač kariet, nákup doplnkového materiálu a poštovné. Karty sú pripravené do tlače. Táto kampaň je posledným krôčikom. Aby sa všetko stihlo, je potrebné sumu vyzbierať do polovice mája. Ak to však stihneme skôr (prosím áno :)) aj karty môžeme mať doma skôr. 

V prípade úspechu kampane Vám karty dodám do konca júna. V inom prípade Vám bude suma vrátená.   

OBJEDNATE DNES A POŠTOVNÉ MÁTE ZDARMA

Sada hmatových kariet
24
17 €
predpredajová cena
Sada 11ks hmatových kariet zabalených v praktickej krabičke spolu s fixkou. Sada obsahuje bonusovú kartu na písanie číslic a písmen s pomocnými čiarami.
Množstevná zľava
20
14 €
pri kúpe 6 a viac sád
Pokiaľ si dáte námahu a povzbudíte svoje kamarátky ku kúpe týchto kariet, odmenou Vám bude výrobná cena. Ponuka je vhodná aj pre školy, poradne či mimovládne organizácie.
Sada hmat. kariet + videokurz
99
89€
pre rodičov detí s poruchou pozornosti
Videokurz Učte sa doma s väčšou ľahkosťou pre rodičov detí s poruchami učenia sa a pozornosti. Ak uvažujete o kúpe videokurzu, využite šancu získať karty len za 4€.