Pripravte svoje dieťa s poruchou pozornosti na školu

Učte sa doma s väčšou ľahkosťou

Chcem si prezrieť prvú lekciu zdarma

UČTE SA EFEKTÍVNE

Zapojte všetky zmysly učení vo svoj prospech. Pripravujte sa na školu efektívne a trénujte pozornosť. Vyskúšané na viac ako 100 deťoch.

ZÍSKAJTE ISTOTU

Chcem vám dodať istotu, že to doma zvládnete správne. Vyhnite sa 10.-tim chybám, ktoré brzdia učenie.

BUĎTE OPOROU

Naučte sa dieťa podporiť, keď sa mu pri učení nedarí. Pridajte sa k viac ako 100 spokojnejším rodičom.

Čo v kurze nájdete?

Video-kurz obsahuje 10 praktických video lekcií, ktoré pomáhali vybrať rodičia navštevujúci CentrumDys. Do kurzu sa dostali tie, ktoré rodičia označili ako najprospešnejšie.  K video-kurzu získate pracovný zošit. Je zostavený tak, aby ste si počas jeho vypĺňania vytvorili vlastný plán učenia sa doma, tak aby reagoval na potreby Vašej rodiny.

Kúpou videokurzu dostávate prístup k videolekciám, ktoré si môžete pozrieť kedykoľvek potrebujete. Prístup k videolekciám nie je časovo obmedzený. S výnimkom zaniknutia centra alebo nejakých iných katastrofických scenárov.

Získajte sadu hmatových kariet v balíkoch štandard a maxi

Sada hmatových edukačných kariet s číslami je skvelou pomôckou, ktorú môžete využiť na tréning pozornosti, prípravu na školu a zvládnete s nimi časť matematického učiva pre 1. ročník ZŠ. Osvedčili sa mi pri náprave zrkadlového písania. Prostredníctvom nich si budete môcť doma vyskúšať učenie so zapojením všetkých zmyslov.

  • Sada obsahuje 11 kariet s číslicami 0 - 10.
  • Súčasťou balenia je bonusová kartu. Karta slúži na nácvik písania s pomocnými čiarami - nielen vodorovnými, ale aj zvyslými. Tak je karta nedoceniteľnou pomôckou pri nácviku správneho písania písmen a číslic a pri korekciách dysgrafie a náprave písania.
Doteraz bolo možné si karty vyrobiť doma podľa návodu. Avšak teraz je šanca podporiť moju túžbu karty vytlačiť.  Svojou kúpou balíčka štandard alebo maxi mi pomôžete získať finančný základ na tlač. Kampaň prebieha tak, aby ste vytlačené karty mali doma koncom júna. Pokiaľ sa kampaň nevydarí, garantujem Vám vrátenie sumy pri balíčku ŠTANDARD 4€ pri balíčku MAXI 20€. Čo predstavuje zvýhodnenú cenu kariet pre všetkých, ktorí si kupujú videokurz teraz.

Ak chcete pri učení zapájať všetky potrebné zmysly, pomôže vám  manuál Zmysluplné hry s číslicami, kde je 21 konkrétnych aktivít. Pomôžu vám využiť nie len karty, ale aj prejsť mnohé témy predškolskej prípravy. Motív číslic som vybrala z dôvodu, že mám s nimi pozitívnu skúsenosť pri tréningu pozornosti a pri korekcii zrkadlového písania. Na mojej stránke v selcii blogy, postupne pridávam akrivity s kartami.

Prvých 10 objednávok balíčku ŠTANDARD a MAXI získava možnosť byť súčasťou fb skupiny k videokurzu. Budete mať možnosť pýtať sa nezodpovedané otázky a zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými členkami skupiny a so mnou.

 

0
voľných vstupov do fb skupiny

Pozrite si aktivity z manuálu

Slovami rodičov a pedagogičiek

Videokurz mi ujasnil veci, ktoré nám robia problémy. Nepoznala som všetky zmysly, stav bdelosti a senzorické pauzy. Všetko toto mi veľmi pomohlo. Predtým som si študovala veľa materiálov, ale tu je to presne pomenované. Výhodou je, že sú lekcie krátke a že sa k ním môžem kedykoľvek podľa potreby vrátiť.
Stanislavamama prváčika
So Soňou som už v minulosti spolupracovala, takže som vedela, že kurz bude výborný. Ale aj tak predčil moje očakávania. Má výborný rozsah. Všetky témy sú pre rodičov predškolákov a prvákov (aj druhákov) zaujímavé. Je tam o tom ako sa deti učia, o pozornosti, správnom držaní pera či zrkadlovom písaní. K lekciám sú aj pracovné zošity. Ja by som kurz veľmi odporúčala každému rodičovi bez ohľadu na to, či jeho dieťa má problémy v nejakej oblasti alebo nie.
Katarínamama už druháčika s poruchou pozornosti
Kurz mi veľmi vyhovuje a nemám k nemu čo dodať. Kúpila som si ho ako mama prváka, ale využila aj ako školská špeciálna pedagogička na ZŠ. Je veľmi praktický a prehľadný. Do práce som nastupovala po materskej dovolenke. Čítala som aj literatúru pred nástupom do práce, avšak videá mi vyhovujú viacej. Môžem si ich pozrieť kedykoľvek potrebujem. Sú krátke, stručné a tak náučné.
Veronikamama a školská špeciálna pedagogička
Páči sa mi, že sú tu nápady ako zábavnejšie a hravo rozvíjať deti. Špeciálni pedagógovia dávajú často len také suché odporúčania.
Silviamama dcérky s odloženou školskou dochádzkou
Ďakujem za videokurz. Veľmi ma obohatil a to som tiež špeciálna pedagogička...bolo to jasné, zrozumiteľné, s veľkou informačnou hodnotou. Viditeľne ste človek, ktorý sa rozumie problematike a chápe súvislosti.
Máriamama a špeciálna pedagogička
Veľmi sa mi páčia Vaše videá. Získala som dôležitú časť skladačky a rozhodla som sa riešiť naše ťažkosti inak. Ďakujem.
Slávkamama predškoláka

Časté otázky

Moje dieťa nemá žiadnu diagnózu, ale mám obavy o jeho nástup do školy. Je kurz vhodný aj pre mňa?

Väčšina detí s poruchou pozornosti má diagnózu uzatvorenú po nástupe do školy. To však neznamená, že porucha pred stanovením diagnózy neexistovala. Mám skúsenosť, že rodičia cítia, ak niečo nie je v poriadku. Pokiaľ sa Vám páčia témy kurzu a aktuálne riešite ťažkosti z kurzu aj doma, nie je dôvod nevyužiť informácie v ňom. Kurz je vhodný pre všetkých rodičov, ktorí sa trápia s písaním domácich úloh, realizovaním logopedických a špeciálno-pedagogických cvičení. Nakoniec, nie je dôležitá diagnóza, ale dobrý pocit detí a rodičov pri spoločnom učení sa,

Karty vyzerajú veľmi jednoducho. Využijem ich pri školákovi?

Karty a aktivity opísané v manuáli Zmysluplné hranie sú tvorené tak, aby motivovali deti k učeniu. Ich dizajn je prispôsobený potrebám učenia sa s deťmi s poruchou pozornosti. Obsahovo pokrývajú učivo predškolského veku a časť učiva 1. ročníka ZŠ. Pri starších deťoch môžu byť karty nápomocné v prípade zrkadlového písania, pri odstraňovaní počítania na prstoch a pri ťažkostiach s písaním číslic. Sú tvorené tak, aby sa deti s oslabenými čiastkovými funkciami mozgu mohli efektívnejšie učiť.

Nerozumiem ako budem vedieť odstraňovať ťažkosti môjho dieťaťa. Viete o tom povedať viac?

Video kurz je zostavený tak, že Vás prevedie zásadami práce s dieťaťom pri učení. Opiera sa najmä o metódu senzorickej integrácie. Vo videokurze Vám predstavím konkrétne odporúčania, ktoré viete ľahko realizovať doma. Aktivity v manuáli Zmysluplné hry s číslicami majú podobu presného návodu a odporúčania pri akých ťažkostiach môžu byť nápomocné.Takto zostavená koncepcia Vám poskytne komplexné informácie, ktoré využijete pri prevencii ťažkostí alebo náprave už tých existujúcich.

Môžem využiť kurz a karty aj keď mám mladšie dieťa?

Témy kurzu a aktivity v manuáli sa dajú využiť pri všetkých deťoch, pretože sú postavené na princípe detského vývinu. Ideálne je začať s kartami v čase, keď začnú prejavovať záujem o čísla. Ja sama som ich vymyslela pre vlastné deti, keď začali okolo 3 veku života prejavovať záujem o čísla. Až neskôr som ich začala používať v práci. Ak hľadáte inšpiráciu ako podporiť a rozvinúť záujem Vašeho dieťatka o čísla, tak karty sú pútavou didaktickou pomôckou. V kurze nájdete inšpirácie ako všestranne rozvíjať svoje dieťa a postupne pripravovať na školu. Možno všetko nevyužijete hneď, ale postupne ako bude Vaše dieťa rásť, si Vás témy počkajú.

Neviem sa rozhodnúť či si objednať balíček so sadou hmatových kariet alebo bez?

Sada hmatových kariet je pomôcka, ktorú často využívam pri práci s deťmi v CentreDys. Doteraz som si hmatové karty vyrábala sama. Návod na výrobu dostávate v balíčku MINI. Avšak rodičia, ktorí si kurz už zakúpili často nestihli karty vyrobiť. Preto je možné podporiť kúpou tlač kariet. Ak kampaň dopadne dobre, karty budete mať doma koncom júna 2021. V prípade neúspechu Vám garantujem vrátenie 4€, ktoré predstavujú akciovú cenu na kúpu kariet. Táto cena platí len pre tých, ktorí si karty kupujú spolu s videokurzom. Predpredajová cena kariet je 17€. Kúpou kariet získavate aj bonusovú kartu na tréning písania prvých číslic a písmen. Karta obsahuje pomocné čiary a opäť je vyrobená tak, ako som si ju vyrábala sama pre svojich detských klientov a klientky, ktoré majú ťažkosti s písaním a dysgrafiou. Porobný opis kariet nájdete na podstránke, keď kliknete na tlačítko pod odpoveďou.

Vyberte si svoj balík

MINI
79€
10x video lekcie v celkovej dĺžke 150min
1x pracovný zošit k videokurzu PDF verzia
Návod na výrobu hmatových kariet PDF verzia
3x PDF plagát Prvá pomoc pri nesprávnom úchope, grafomotorike a zrkadlovom písaní
MAXI
349€
ponuka pre školy, poradne a mimovládne organizácie
5x vstup k 10 videolekciám v celkovej dĺžke 150min
pracovný zošit ku kurzu PDF verzia
5x sada hmatových kariet s číslicami 0-10 + bonusová karta na nácvik písania s pomocnými čiarami dodaná s fixkou v krabičke
21x aktivity z PDF manuálu Zmysluplné hry s číslicami
3x PDF plagát Prvá pomoc pri nesprávnom úchope, grafomotorike a zrkadlovom písaní