Pripravte svoje dieťa s poruchou pozornosti na školu

Učte sa doma s väčšou ľahkosťou

Chcem si prezrieť prvú lekciu zdarma

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

UČTE SA EFEKTÍVNE

Zapojte všetky zmysly učení vo svoj prospech. Pripravujte sa na školu efektívne a trénujte pozornosť. Vyskúšané na viac ako 100 deťoch.

ZÍSKAJTE ISTOTU

Chcem vám dodať istotu, že to doma zvládnete správne. Vyhnite sa 10.-tim chybám, ktoré brzdia učenie.

BUĎTE OPOROU

Naučte sa dieťa podporiť, keď sa mu pri učení nedarí. Pridajte sa k viac ako 100 spokojnejším rodičom.

Čo v kurze nájdete?

Video-kurz obsahuje 10 praktických video lekcií, ktoré pomáhali vybrať rodičia navštevujúci CentrumDys. Do kurzu sa dostali tie, ktoré rodičia označili ako najprospešnejšie.  K video-kurzu získate pracovný zošit. Je zostavený tak, aby ste si mohli všeobecné rady prispôsobiť pre potreby Vašej rodiny.

Kúpou vidokurzu dostávate prístup k videolekciám, ktoré si môžete pozrieť kedykoľvek potrebujete. Prístup k videolekciám získavate na 5 rokov. Pokiaľ budete potrebovať využívať lekcie dlhšie, je možné si prístup predĺžiť. 

Získajte ešte viac v balíčku ŠTANDARD

Sada hmatových kariet s číslicami

Sada hmatových kariet s číslami je skvelou pomôckou, ktorú môžete využiť na tréning pozornosti, poznávanie číslic a písanie číslic. V sekcii blogy sledujte kategóriu s názvom hmatové karty. Nájdete tam konkrétne aktivity s kartami. 

  • pri balíku MINI získavate pdf návod na ich výrobu vo formáte A4 ,
  • pri balíkoch ŠTANDARD a MAXI získate vytlačenú sadu, ktorá bude dodaná poštou v krabičke s fixkou vo formáte A5. Tlačená  sada obsahuje naviac bonusovú kartu na nácvik písania s pomocnými čiarami.
  • Sada hmatových kariet, ktorá je súčasťou balíkov ŠTANDARD a MAXI, je aktuálne v tlači. Dodanie sady hmatových kariet je naplánované na koniec augusta/začiatok septmebra 2021.

Manuál aktivít Zmysluplné hry s číslami

Pri balíkoch ŠTANDARD a MAXI máte k dispozícii pdf manuál aktivít Zmysluplné hry s číslami. Nájdete v ňom 21 konkrétnych aktivít, ktoré  vhodné na predškolskú prípravu a pomôžu Vám zvládnuť časť matematického učiva pre 1. ročník ZŠ. 

Vybrané aktivity majú aj modifikácie, ktoré umožňujú úlohu zjednodušiť alebo naopak zťažiť, aby predstavovali tú správnu výzvu pre monkrétne dieťa. 

Pozrite si aktivity z manuálu

Slovami rodičov

Už dlhšie pracujeme na odstránení zrkadlového písania. Šimon sa s kartami vydržal sústrediť dlhšie. Zapojenie hmatu pri spoznávaní číslic urýchlilo tréning správneho písania.
Janamama prváčika s poruchou pozornosti
Veľmi sa mi páčia Vaše videá. Získala som dôležitú časť skladačky a rozhodla som sa riešiť naše ťažkosti inak. Ďakujem.
Svetlanamama predškoláka
Páči sa mi, že sú tu nápady ako zábavnejšie a hravo rozvíjať deti. Špeciálni pedagógovia dávajú často len také suché odporúčania
Silviamama dcérky s odloženou školskou dochádzkou
Videokurz mi ujasnil veci, ktoré nám robia problémy. Nepoznala som všetky zmysly, stav bdelosti a senzorické pauzy. Všetko toto mi veľmi pomohlo. Predtým som si študovala veľa materiálov, ale tu je to presne pomenované. Výhodou je, že sú lekcie krátke a že sa k ním môžem kedykoľvek podľa potreby vrátiť.
Stanislavamama prváčika s poruchou pozornosti
So Soňou som už v minulosti spolupracovala, takže som vedela, že kurz prekonal moje očakávania. Má výborný rozsah. Všetky témy sú pre rodičov predškolákov a prvákov (aj druhákov) zaujímavé. K lekciám sú aj pracovné zošity. Ja by som kurz veľmi odporúčala každému rodičovi.
Katkamama (už druháčika) s poruchou pozornosti a s dysgrafiou
Ďakujem za videokurz. Veľmi ma obohatil a to som tiež špeciálna pedagogička...bolo to jasné, zrozumiteľné, s veľkou informačnou hodnotou. Viditeľne ste človek, ktorý sa rozumie problematike a chápe súvislosti.
Máriamama a špeciálna pedagogička
Nemám skúsenosť s videokurzami podobného typu, ale toto je fantastické. Je tam kopec rád a usmernení pre rodiča na prácu s dieťaťom. Určite ho zaradím do ponuky pomoci rodičom v mojej ambulancii.
Lenkaneurologička

Časté otázky

Moje dieťa nemá žiadnu diagnózu, ale mám obavy o jeho nástup do školy. Je kurz vhodný aj pre mňa?

Väčšina detí s poruchou pozornosti má diagnózu uzatvorenú po nástupe do školy. To však neznamená, že porucha pred stanovením diagnózy neexistovala. Mám skúsenosť, že rodičia cítia, ak niečo nie je v poriadku. Pokiaľ sa Vám páčia témy kurzu, nie je dôvod nevyužiť informácie v ňom. Veľa priestoru vo videokurze má téma grafomotoriky a úchopu, ako podporovať pozornosť a ako oceniť a motivovať deti. Kurz je vhodný pre všetkých rodičov, ktorí sa trápia s písaním domácich úloh, realizovaním logopedických a špeciálno-pedagogických cvičení. Nakoniec, nie je dôležitá diagnóza, ale dobrý pocit detí a rodičov pri spoločnom učení sa.

Karty vyzerajú veľmi jednoducho. Využijem ich pri školákovi?

Karty a aktivity opísané v manuáli Zmysluplné hranie sú tvorené tak, aby motivovali deti k učeniu. Ich dizajn je prispôsobený potrebám učenia sa s deťmi s poruchou pozornosti. Obsahovo pokrývajú učivo predškolského veku a časť učiva 1. ročníka ZŠ. Pri starších deťoch môžu byť karty nápomocné v prípade zrkadlového písania, pri odstraňovaní počítania na prstoch a pri ťažkostiach s písaním číslic. Sú tvorené tak, aby sa deti s oslabenými čiastkovými funkciami mozgu mohli efektívnejšie učiť.

Využijem videokurz aj keď mám staršie dieťa?

Videokurz je tvorený pre deti predškolského veku a pre deti v prvom ročníku ZŠ. Najmä preto, že aktivity v manuáli Zmysluplné hry s číslami sú pre túto vekovú kategóriu. Pokiaľ sa však trápite s poruchou pozornosti (typu ADHD alebo ADD) alebo s dysgrafiou, môžete vo videokurze nájsť dobré odporúčania pre domáce učenie sa. Videokurz Vám nenahradí kontakt s odborníkmi, ani cielenú špeciálno-pedagogickú intervenciu. Môže byť však skvelým doplnením o senzorické stratégie. Pre rodičov detí staršieho veku je dostačujúci balíček MINI.

Nerozumiem ako budem vedieť odstraňovať ťažkosti môjho dieťaťa. Viete o tom povedať viac?

Video kurz je zostavený tak, že Vás prevedie zásadami práce s dieťaťom pri učení. Opiera sa najmä o metódu senzorickej integrácie. Vo videokurze Vám predstavím konkrétne odporúčania, ktoré viete ľahko realizovať doma. Aktivity v manuáli Zmysluplné hry s číslicami majú podobu presného návodu a odporúčania pri akých ťažkostiach môžu byť nápomocné.Takto zostavená koncepcia Vám poskytne komplexné informácie, ktoré využijete pri prevencii ťažkostí alebo náprave už tých existujúcich.

Môžem využiť kurz a karty aj keď mám mladšie dieťa?

Závisí od veku dieťaťa. Pokiaľ Vaše dieťa prejavuje len prvý záujem o čísla okolo 2 - 3 rokov, myslím, že Vám stačí len sada hmatových kariet s číslicami. V kombinácií s blogami na tejto stránke, budete mať dosť inšpirácií ako karty využiť. Pokiaľ sa však trápite s grafomotorikou, úchopom alebo s pozornosťou, môže Vám kurz ponúknuť nový pohľad. Kurz je postavený na metóde senzorickej integrácie a vysvetľuje ako súvisia telesné zmysly s ťažkosťami pri kreslení, úchope a pozornosti. Môže byť užitočné dozvedieť sa o týchto veciach skôr a pripraviť pre dieťa podporné stratégie aj v mladšom veku.

Ako si môžem predĺžiť prístup k lekciám?

Pokiaľ si želáte predĺžiť prístup k lekciám, stačí ak napíšete e-mail na pekarovičová@centrumdys.sk so žiadosťou o predĺženie prístupu. Cena predĺženia je stanovená nasledovne: * 1 rok v hodnote 30€ * 2 roky v hodnote 50€ * 3 roky v hodnote 60€

Vyberte si svoj balík

Balík MINI
79€
ponuka pre rodičov
prístup k 10.-tim video lekciám v dĺžke 150min na dobu 5 rokov
PDF pracovný zošit ku kurzu
3x PDF plagát Prvá pomoc pri nesprávnom úchope, grafomotorike a zrkadlovom písaní
PDF návod na výrobu sady hmatových číslic formát A4
Balík ŠTANDARD
99€
ponuka pre rodičov
prístup k 10.-tim video lekciám v dĺžke 150min na dobu 5 rokov
PDF pracovný zošit ku kurzu
PDF manuálu Zmysluplné hry s číslami s 21. aktivitami
PDF plagáty Prvá pomoc pri nesprávnom úchope, grafomotorike a zrkadlovom písaní
sada hmatových kariet s číslicami vo formáte A5 dodaná poštou v krabičke a s fixkou
Balík MAXI
219€
ponuka pre škôlky, školy a OZ
3 vstupy k video lekciám v dĺžke 150min na dobu 5 rokov
3x PDF pracovný zošit ku kurzu
3x PDF manuálu Zmysluplné hry s číslami s 21 aktivitami
3x PDF plagát Prvá pomoc pri nesprávnom úchope, grafomotorike a zrkadlovom písaní
3x sada hmatových kariet s číslami vo formáte A5 dodaná poštou v krabičke a s fixkou